Fotoğraf sanatçısı Konyalı’ya Kovid-19 ödülü

0

BEYŞEHİR - Konyalı fotoğraf sanatçısı Seyit Konyalı, Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin düzenlediği fotoğraf yarışmasında 2'incilik ödülüne layık görüldü.

Yeşilyurt Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün düzenlediği  'Covid-19 günlerinde yaşam" konulu ulusal fotoğraf yarışmasına katılan Konyalı'nın '112 acil servis" isimli eseri jüri tarafından ikincilik ödülüne layık bulundu.

Beyşehir Fotoğraf Topluluğu (BEYFOT) Başkanı da olan Konyalı, yaptığı açıklamada, aynı yarışmada "kedi" isimli eserinin de satın alma ödülü kazandığını belirterek, şunları kaydetti:

"Sağlık çalışanlarının Covid-19 salgınında bir hastaya müdahalesi esnasında yaşanan bir anı fotoğraflamıştım. Bu fotoğraf ise katıldığım ulusal yarışmada jüri tarafından ikincilik ödülüne layık görüldü. Bu süreçte, çekilen fotoğrafların bu günlerimizi yarınlara taşımada ve anlatmada birer belge niteliği taşıdığını düşünüyorum. Bu bilinçle bu fotoğrafları çektim. 375 fotoğraf sanatçısının toplamda bin 453 eserle katıldığı yarışmada, benim çalışmamı ikincilik ödülüne layık gören değerli  jüri üyelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah, hazırlamakta olduğum Covid 19 konulu projemi de ileriki tarihlerde Beyşehir'de bir sergi ile fotoğraf severlerimizle buluşturmak istiyorum."

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş.

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)